fader1 fader2 fader3

Aktualności

Ruszyły nowe dotacje z ZUS: nawet 90% bezzwrotnej dotacji na
inwestycje BHP.

Dodany: 09-07-2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wreszcie konkurs na dofinansowanie działań na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Ostateczny termin składania wniosków upływa 16 sierpnia, można je składać z kolei od 15 lipca br.
więcej...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wreszcie konkurs na dofinansowanie działań na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Ostateczny termin składania wniosków upływa 16 sierpnia, można je składać z kolei od 15 lipca br.

Nie trzeba się jednak spieszyć, kolejność składania wniosków nie ma znaczenia, a termin nie będzie z pewnością skrócony. Lepiej złożyć dopracowaną dokumentację, podstawowe błędy wykluczają wniosek już na starcie, a w przypadku konieczności uzupełnienia informacji będzie to można uczynić tylko raz. W przypadku błędów w uzupełnieniu, wniosek będzie również odrzucony. Zainteresowanie jest dość duże, stąd pewnie zaostrzenie podejścia co do możliwości poprawiania złożonej dokumentacji.

Na jakie środki można liczyć?

W ramach konkursu ZUS ma do rozdysponowania kwotę 50 mln zł. Jest to kwota spora, jednak pamiętajmy że dotyczy ona całego kraju. Uwaga: Podane poniżej kwoty podane w brutto:

  • Jeżeli o dofinansowanie stara się firma mikro, to może liczyć na 90% dotację, przy czym jej kwota przeznaczona na inwestycję nie może przekroczyć 139.000,00 zł.
  • ·W przypadku firmy małej to 80% dofinansowania przy maksymalnej kwocie dofinansowania 210.000,00 zł.
  • ·Jeżeli chodzi natomiast o firmy średnie odpowiednio 60% dofinansowania i kwota 340.000,00 zł. Dodatkowo można otrzymać jeszcze 1.000,00 zł na działania doradcze.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

 Firmy z branży drzewnej mogą uzyskać dofinansowanie m.in. na zakup i instalacje urządzeń oczyszczających i uzdatniających powietrze. Natomiast w przypadku wózków jezdniowych wprowadzone zostało ograniczenie, dotychczas obowiązywała kwota 50.000,00 zł – teraz to niestety tylko 30.000,00 zł do kwoty inwestycji. Nie ma natomiast dodatkowego ograniczenia co do instalacji odpylających.

Szczegółowy katalog działań inwestycyjnych możliwych do sfinansowania – do pobrania pod linkiem
https://www.forestcc.pl/wordpress/wp-content/uploads/2015/06/Zal. nr_4_Katalog_dzialan_inwestycyjnych_i_doradczych.pdf

Jak wyłaniane są wnioski do dofinansowania?

Wnioski złożone do 16 sierpnia br. podlegają ocenie. Każdemu z nich przyznawana jest odpowiednia liczba punktów, a następnie tworzona jest lista rankingowa. Następnie wybierane są wnioski „od góry” listy, aż do momentu wyczerpania kwoty 50 mln.

Do najważniejszych kryteriów oceny wniosków należą:

1. Wielkość przedsiębiorstwa

o Mikroprzedsiębiorstwo otrzymuje 5 punktów (maksymalna wartość w tym kryterium)

o Małe przedsiębiorstwo – 4 punkty

2. Kategoria ryzyka działalności

o od 1 do 3 – 2 punkty

o od 4 do 5 – 4 punkty

o od 6 do 9 – 8 punktów

o pow. 10 – 10 punktów (maksymalna wartość)

3. Lokalizacja

o dolnośląskie; warmińsko-mazurskie; wielkopolskie – 5 punktów (maksymalna wartość)

o kujawsko-pomorskie; lubuskie; opolskie; podlaskie; śląskie; zachodniopomorskie – 4 punkty

o pomorskie; lubelskie; łódzkie; świętokrzyskie – 3 punkty

o podkarpackie – 2 punkty

o małopolskie; mazowieckie – 1 punkt

4. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych

o w firmie mikro – 5 punktów (maksymalna wartość)

o w firmie małej – 4 punkty

o w firmie średniej – 3 punkty

Warto o tym pamiętać…

W powyższych kryteriach można uzyskać maksymalnie 25 punktów, dochodzi do tego jeszcze 40 punktów, które uzyskuje się między innymi za zasadność wydatków i działań, poprawne wpisywanie się w cele dofinansowania czy też odpowiednią wysokość kosztów.

 W naszej ocenie kluczem otrzymania dofinansowania jest dobre wpisanie się w kryteria oceny oraz dokładne przygotowanie już pierwszego wniosku, aby nie „odpaść” już podczas oceny wstępnej (formalnej). Już podczas oceny wniosku, w przypadku konieczności uzupełnienia wniosku, trzeba również pamiętać o dokładności i dotrzymaniu 14 dniowego terminu.

 Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu doradczym, głównie w skutecznym pozyskiwaniu dofinansowań zewnętrznych (także tych z ZUS), proponujemy Państwu rzetelną współpracę w zakresie ubiegania się o dostępne środki na poprawę BHP w swoim zakładzie. Jako FCC od lat skupiamy się na branży leśnej i drzewnej, zatem doskonale znamy specyfikę tego sektora.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Dariusz Rutkowski
Forest Consulting Center Sp. z o.o.
Ul. J.H. Dąbrowskiego 75/56, 60-523 Poznań

Tel. 609-077-338

d.rutkowski@forestcc.pl

KREUJ Z NAMI NOWE WNĘTRZA TRÓJMIASTA

Dodany: 08-07-2019

Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród to nowe wydarzenie w Trójmieście, które doskonale uzupełnia ofertę znanych już Targów Mieszkań i Domów. Wykończenie i wyposażenie zakupionej nieruchomości, to kolejny ważny etap dla klientów planujących taką inwestycję. Strefy prezentacji nowych produktów i rozwiązań, inspirujące warsztaty i spotkania oraz porady fachowców ułatwią orientację w różnorodnych rozwiązaniach wykończeniowych i aranżacyjnych, a firmom biorącym udział w targach pozwolą na pokazanie zalet swoich produktów.
więcej...
baner_mdo_gdansk_1200x628v2

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy zaprasza!

Kreowanie komfortowych, nowoczesnych i estetycznych przestrzeni to cel, który przyświeca wszystkim uczestnikom Targów MDO. Zarówno producenci i dystrybutorzy materiałów wykończeniowych, elementów wyposażenia i nowych technologii, jak i klienci chcący je zastosować w swoich domach lub firmach powinni pojawić się w gdańskim Amber Expo w dniach 14-15 września 2019 r. Odkrywanie najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie, często alternatywnych, ekologicznych i energooszczędnych, przybliżenie ciekawych systemów dla domów, pokazanie fachowych sposobów aplikacji czy montażu produktów będzie możliwe w kilku strefach.

BUDOWA / REMONT / MODERNIZACJA MIESZKAŃ, DOMÓW, BUDYNKÓW KOMERCYJNYCH

Na Targach MDO podjęte będą tematy budowania i modernizacji w nowoczesnym i zrównoważonym wydaniu. Prezentacja najwyższej jakości materiałów, których właściwości odpowiadają na najświeższe trendy nie tylko związane z trwałością i estetyką, ale i energooszczędnością czy w szerszym kontekście ekologią, poparta będzie specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem partnerów, którzy wskażą najnowocześniejsze rozwiązania. Na stoiskach m.in. Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego, Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny, Polskiego Stowarzyszenie Dekarzy oraz Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe będzie można zasięgnąć fachowych opinii w zakresie energooszczędnego budowania i modernizowania.

 ARANŻACJA / WYKOŃCZENIE / WYPOSAŻENIE WNĘTRZ

Tu również eksperci dzielić będą się zwą wiedzą. W strefie podłóg i parkietów, której partneruje Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich będzie można zainspirować się bogactwem możliwości jakie daje naturalne drewno. W przestrzeni Pozytywnych wnętrz architekci podpowiedzą ciekawe sposoby na aranżację pomieszczeń czy to od stanu deweloperskiego, czy wymagających remontu. Doradzą jak wykorzystać prezentowane przez wystawców materiały od okładzin z kamienia naturalnego po lampy zewnętrzne i wewnętrzne.

PROJEKTOWANIE / ZAKŁADANIE / PIELĘGNACJA OGRODÓW I TERENÓW ZIELONYCH

Zagospodarowanie terenu wokół firmy, domu prywatnego, a nawet stworzenie małego, zielonego azylu na balkonie będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki wizycie w strefie ogrodu, której partnerem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Doświadczeni architekci krajobrazu i projektanci ogrodów będą inspirować zwiedzających i pomagać w tworzeniu własnych projektów naturalnych aranżacji, z wykorzystaniem nowych rozwiązań i produktów prezentowanych na targach. Będzie można również zgłębić topowe tematy ogrodu bezobsługowego, kwietnych łąk przyjaznych pszczołom, ptasich ogrodów czy uprawy kwiatów jadalnych.

INSPIRUJĄCE SPOTKANIA

 Najnowsze produkty budowlane i oryginalne rozwiązania, inteligentne systemy i sposoby ich zastosowania, zarówno w nowych inwestycjach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już obiektów – to tematy, które istotne są nie tylko dla deweloperów, architektów i projektantów czy administratorów budynków, ale także dla inwestorów indywidualnych. Dla klienta końcowego coraz częściej liczy się wysoka jakość wykonania, trwałość, estetyka, ale też obniżenie późniejszych kosztów utrzymania budynku. Bezpośrednie spotkania na stoiskach targowych będą nieocenioną okazją do poznania oferty ciekawych produktów, ale też zapoznania się z trendami, rozwiązaniami, skonsultowania pomysłów i zainspirowania się do budowlanego wyzwania, jakiekolwiek by ono nie było.

ZAPRASZAMY!

www.targimdo.pl

https://www.facebook.com/events/850938518616779/