fader1 fader2 fader3

Aktualności

Webinar 15.10.2020 \"Polityka Nowej Szansy\" – nowa szansa dla
Twojej firmy

Dodany: 13-10-2020

Webinar: Polityka Nowej Szansy – nowa szansa dla Twojej firmy przygotowany przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. 15.10.2020 r., godz. 14:00
więcej...

Już w najbliższy czwartek odbędzie się webinar z panią Marzeną Zalewską – Dyrektor Biura Zarządzania i Restrukturyzacji Majątku Skarbu Państwa z ARP przedstawiający założenia i możliwości płynące z Polityki Nowej Szansy.

Polityka Nowej Szansy to szereg narzędzi wspierających przedsiębiorców w kryzysie wywołanym Pandemią Covid-19.

Krótkookresowe pożyczki ratunkowe, wsparcie restrukturyzacyjne i pomoc na restrukturyzację to tylko niektóre elementy przygotowane w ramach Ustawy, które będą omawiane podczas webinaru.

Czwartek 15 października br., godzina 14.00, platforma ZOOM.

Wydarzenie jest zamknięte, rejestracja jest obowiązkowa. Aby w nim uczestniczyć należy kliknąć w link: https://bit.ly/2GUagZY

UWAGA! Liczba uczestników ograniczona jest do 100 osób.

Pozostałe osoby zachęcamy do oglądania transmisji live na Facebooku: https://www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow/

Jeśli masz pytania związane z tematem webinaru prześlij je na adres: m.abramowicz@zpp.net.pl

Żródło: ZPP; fot.: ARP

Raport: Budownictwo drewniane stymulatorem rozwoju mieszkalnictwa w
Polsce

Dodany: 06-10-2020

Nowoczesne budownictwo drewniane wpisuje się w szeroko rozumiane „zielone” i „zrównoważone” budownictwo, a więc w podstawowe trendy „budownictwa przyszłości”. Ekobudownictwo, a więc i budownictwo drewniane zostało w polityce państwa zaliczone do sektorów strategicznych, mogących być motorem rozwoju polskiej gospodarki i do tzw. projektów flagowych, tj. programów, których realizacja ma szczególne znaczenie dla osiągnięcia zakładanych celów rozwojowych kraju.
więcej...

Nowoczesne budownictwo drewniane wpisuje się w szeroko rozumiane „zielone” i „zrównoważone” budownictwo, a więc w podstawowe trendy „budownictwa przyszłości”. Ekobudownictwo, a więc i budownictwo drewniane zostało w polityce państwa zaliczone do sektorów strategicznych, mogących być motorem rozwoju polskiej gospodarki i do tzw. projektów flagowych, tj. programów, których realizacja ma szczególne znaczenie dla osiągnięcia zakładanych celów rozwojowych kraju.

Budownictwo drewniane ma w Polsce duży potencjał rozwojowy. Bazować może bowiem na jednych z największych w Europie zasobach leśnych i drzewnych, korzystać może również z potencjału ważnego dla polskiej gospodarki sektora drzewnego. Potencjał ten wciąż nie jest jednak w pełni wykorzystany, podczas gdy energooszczędne budownictwo drewniane, także wielopiętrowe, może umożliwić, przy odpowiedniej strategii rozwoju mieszkalnictwa, redukcję utrzymującego się w Polsce od wielu lat deficytu mieszkaniowego.

Mając powyższe na uwadze, w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Technologii Drewna podjęto badania - finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mające na celu ocenę budownictwa drewnianego w Polsce jako elementu polityki mieszkaniowej kraju i jego potencjału w redukcji istniejącego deficytu mieszkań oraz wskazanie uwarunkowań jego rozwoju jako stymulatora rynku mieszkaniowego. Z przyjemnością przekazujemy Państwu raport z wynikami tych prac pt. „Budownictwo drewniane stymulatorem rozwoju mieszkalnictwa w Polsce”.

Raport zawiera usystematyzowaną wiedzę z zakresu budownictwa drewnianego w Polsce w kontekście stymulowania rozwoju krajowego rynku mieszkaniowego. Mamy nadzieję, że:

 • będzie przydatny dla firm sektora drzewnego, zwłaszcza związanych z budownictwem drewnianym, w ich działalności operacyjnej i wyznaczaniu kierunków dalszego rozwoju,
 • przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej, co do korzyści wynikających z rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce,
 • przyczyni się także do promocji budownictwa drewnianego i generalnie - promocji zastosowania drewna w budownictwie (co jest jednym z najbardziej racjonalnych kierunków zagospodarowania jego zasobów).

Raport jest też dostępny na stronie internetowej Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Technologii Drewna

Źródło i fot.: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Drewna 

Podsumowanie targów DREMA 2020

Dodany: 05-10-2020

36. edycja targów DREMA przechodzi do historii jako pierwsze, bezpiecznie zorganizowane wydarzenie biznesowe w Polsce! Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie!
więcej...

36. edycja targów DREMA przechodzi do historii jako pierwsze, bezpiecznie zorganizowane wydarzenie biznesowe w Polsce! Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie!

Po czterech intensywnych dniach dobiegły końca Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. - Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować owocną i bezpieczną wystawę biznesową. Wielu wystawców podkreślało, że z biznesowego punktu widzenia targi były dla nich bardzo udane - mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

DREMA 2020, która odbyła się w dniach 15-18 września br., była okazją do śledzenia najnowszych trendów w branży meblarskiej i drzewnej. Zwiedzający zapoznawali się z potencjałem nowoczesnych rozwiązań i pogłębiali swoją wiedzę poprzez szereg wydarzeń uzupełniających. Szczególną uwagę przykuwały stoiska z produktami nagrodzonymi prestiżowym Złotym Medalem Grupy MTP, cztery kreatywne stoiska uhonorowane wyróżnieniami Acanthus Aureus oraz kilkadziesiąt nowości na rynku.

W gronie laureatów konkursu o Złoty Medal Grupy MTP znaleźli się:

 • ABRYS SysTEM, Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami/ABRYS Maciej Rezner - zgłaszający i producent;
 • Odpylacz strumieniowy VACO MAX/ NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara - zgłaszający i producent;
 • Ploter frezujący 1325 ATC/ POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski - zgłaszający i producent;
 • Ploter LED-UV EFI PRO 16H/ ATRIUM Centrum Ploterowe Sp. z o.o. - zgłaszający i producent;
 • Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm/ INFOTEC CNC Sp. z o.o. - zgłaszający i producent;
 • ISKRA - Technologia produkcji mebli/ K&K Katarzyna Brzezińska - zgłaszający i producent;
 • Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1/ INTEX Sp. z o.o. – zgłaszający; Gerber Technology - producent

Statuetkę Acanthus Aureus otrzymali:

 • WEINIG VERTRIEB UND SERVICE GmbH &Co. KG
 • TECHNODREWNO Sp. z o.o./CEHPOL Poznań Sp. z o.o.
 • INFOTEC CNC Sp. z o.o.

 • FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.

Na tegorocznych targach odbyło się wiele wydarzeń, takich jak popularna strefa Drema Design, strefa Drema Tools z bogatą gamą narzędzi, ekscytujące Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Lakierniczy, Wyczarowane z Drewna oraz nowość - strefa Drema Hobby. Zaletą targów DREMA jest możliwość zobaczenia maszyn w akcji. Oprócz indywidualnych stoisk wystawców, taką możliwość stworzyły specjalne przestrzenie, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, gdzie prezentowane były nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna.

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

Jak wyglądałaby wystawa bez możliwości poszerzenia wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących branży drzewnej i meblarskiej? Drugiego dnia targów DREMA odbył się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „Gospodarka post-covid - wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. Partnerami strategicznymi wydarzenia były firmy Egger, GTV, Western Union International Bank oraz  kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Podczas wydarzenia poruszono kwestie związane z gospodarką post COVID i zmianą układu sił na światowym rynku meblarskim, budowaniem marki własnej jako elementem budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych czy tworzenia alternatywnych kanałów dystrybucji. W kongresie wzięło udział wielu profesjonalistów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień prelegentów.

Kobieca moc

Wydarzenie „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli” zostało zorganizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu mającym na celu integrację kobiet pracujących w przemyśle meblarskim i drzewnym wzięło udział kilkadziesiąt kobiet. Klimatyczne wnętrza kompleksu restauracyjnego Garden City zamieniły się w przestrzeń wymiany wiedzy, czerpania wzajemnych inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne; „Klucz do sukcesu - kobieta! Jak perspektywa kobiet wpłynęła na zmiany w firmach meblarskich” (z udziałem: Marii Wegner ze Swiss Krono Sp. z o. o., prof. dr hab. Ewy Ratajczak, Przewodniczącej Rady Instytutu Technologii Drewna i Katarzyny Krok z Idesin M Siwek Sp. J.) oraz „Różnorodność rodzi postęp - kobiety w branży meblarskiej” (w którym udział wzięły: Anna Jósiak, Complet Chmielewscy Sp. J .; Danuta Pawlik, Schattdecor Sp. z o.o.; Sylwia Oleńska, SGGW, Magdalena Szraga, Black Red White SA). Pozytywnie przyjęta przez uczestniczki została także prelekcja Agaty Polak z Grupy Kapitałowej VOX pt. "Jak wolność wspiera pracę zespołową? Jak wartości wspierają organizację?" poświęcona budowaniu kultury organizacyjnej opartej na wartościach. Partnerami strategicznymi wydarzenia byli Swiss Krono i Western Union.

Kolejna edycja targów DREMA planowana jest na 14-17 września 2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, który 18.09.2020 obradował online, zatwierdził listę światowych wystaw poświęconych maszynom do drewna oficjalnie rekomendowanych w 2021 roku. DREMA ponownie znalazła się w gronie 14 kluczowych wystaw międzynarodowych. Warto podkreślić, że poznańskie targi DREMA są jedynym krajowym wydarzeniem, które otrzymało rekomendację EUMABOIS na 2021 rok!